Balkónové markízy

Balkónové markízy patria medzi najrozšírenejšie vonkajšie tienenie a vytvárajú príjemný tieň na balkóne alebo loggii a zároveň poskytujú neoslňujúci výhľad na okolie. Kĺbové ramená sú nahradené padacími – výklopnými ramenami, čím je markíza cenovo prístupnejšia, pri zachovaní pevnosti celej konštrukcie. Vďaka vysokému pružinovému pnutiu v ramenách je látka pevne vypnutá a navíjanie na hriadeľ je bezproblémové. Uchytenie markízy je riešené prostredníctvom kotviacich konzol, ktoré sa vŕtajú do steny, prípadne do stropu. V zatiahnutom stave je látka navinutá na oceľovú hriadeľ a ramená sú zložené pri fasáde, vďaka čomu markíza nepôsobí rušivo, ale naopak veľmi esteticky a designovo.

Ovládanie:
Markízu môžete ovládať ručne – kľukou, motoricky, alebo aj oboma možnosťami. K motoricky ovládanej markíze si ako doplnok môžete doobjednať čidlá, ktoré chránia markízy pred poškodením alebo riadia systém v závislosti od počasia.

Textílie:
Výber látky Vašej markízi je z hľadiska estetiky najdôležitejším momentom. Pomocou vzorkovníka sa rozhodnete aký vzor, alebo odtieň bude mať Vaša látka. Konečný výber vzoru odporúčame zvoliť pri osobnom stretnutí.

Popri estetike majú použité textilné materiály veľmi dôležité technické vlastnosti:

 • Vode odolnosť
  Použité látky udržia najmenej 325 mm vodného stĺpca bez presakovania. To znamená, že látka až do výšky 32 cm nahromadenej vody odoláva presakovaniu.
 • Odpudzovanie prachu
  Tkanina je impregnovaná, vďaka čomu na nej usadený prach dažďová voda ľahko zmyje.
 • Ochrana
  Textílie disponujú proti plesňovou ochranou.
 • UV-filter
  Počas užívania budete cítiť, že medzi tieňom a tieňom je rozdiel. Látky našich markíz zodpovedajú najprísnejším kritériám dnešnej doby ohľadom UV ochrany.

Farba konštrukcie:
Konštrukcia markízy je v základnom prevedení vo farbe bielej alebo za príplatok podľa Vášho ľubovoľného výberu z farebnej škály viac ako 2000 farieb podľa vzorkovníka RAL.

Príslušenstvo

KALKULÁCIA

Vzhľadom k tomu, že každú zákazku na naše výrobky riešime individuálne (podľa zadaných rozmerov, farieb,voliteľného príslušenstva a pod.) Vás prosíme o vyplnenie polí označených (*). Na základe Vami zadaných údajov Vám bude vypracovaná cenová kalkulácia presne na mieru.