Garážové brány rolovacie

Rolovacie garážové brány sú obľúbené predovšetkým pre svoju jednoduchosť, bezporuchovosť a sú ideálnym riešením pre garáže, kde je kladený dôraz na maximálne využite priestoru. Ich veľkou výhodou je, že svojim konštrukčným riešením sú ideálne tak pre novostavby ako aj pri renovácii a nevyžadujú žiadne dodatočné stavebné úpravy. Rolovacie brány sú vyrábané z hliníkových alebo oceľových lamiel rôznej hrúbky s výplňou z polyuretánovej peny, ktoré sú umiestnené nad sebou a tvoria tzv. pancier brány. Tento pancier sa roluje vo vodiacich lištách pomocou pružiny alebo elektropohonu na hriadeľ, ktorá je použitá v rôznych hrúbkach a typoch podľa veľkosti brány. Garážové brány sa montujú za stavebný otvor (štandardná montáž, ktorá neznižuje svetlú výšku otvoru, s boxom či bez boxu) či do stavebného otvoru (znižuje prejazdovú šírku, možnosť inštalácie iba s boxom) alebo tiež priamo pred otvor (pokiaľ nemáme nadpražie a nechceme znížiť svetlú výšku – inštaluje sa iba s boxom). Z pohľadu farebného vyhotovenia je možné bránu vyhotoviť v rôznych farebných odtieňoch podľa aktuálneho vzorkovníka lamiel až po možnosť splnenia individuálnej požiadavky zákazníka podľa stupnice RAL.

Výhody rolovacích garážových brán

  • Jednoduchá inštalácia bez vážnejších stavebných úprav pri rekonštrukciách.
  • Priestorovo úsporné riešenie, ktoré nezaberá miesto pod stropom v garáži.
  • Možnosť inštalácie z interiéru alebo aj exteriéru pred otvor.
  • Takmer nulové nároky na údržbu a minimálna poruchovosť.
  • Ovládanie brány s pohonom s núdzovým ovládaním kľukou.
  • Voliteľné bezpečnostné prvky ako je optolišta, fotobunky a iné.
  • Výber s 2500 farieb a imitácie dreva.
  • Jednoduchá výmena lamiel v prípade poškodenia.
  • .Dostupnosť náhradných dielov skladom.

Typy rolovacích brán

Rolovacia brána s boxom

Určené pre použitie tak v exteriéry ako aj v interiéry.

Rolovacia brána bez boxu

Tento typ brány je možné umiestniť iba v interiéri.

Typy lamiel rolovacích brán

Lamela so zateplením PUR

Hliníková valcovaná lamela s polyuretánovou penou, krycia výška 77 mm, max. šírka 5 m

(možnosť kombinácie s akoukoľvek farbou alebo imitáciou dreva, príp. lamelou s okienkami)

Lamela bez zateplenia

Hliníková extrudovaná lamela, krycia výška 77 mm, max. šírka 5 m

(možnosť nástreku RAL farbou)

Lamela s okienkami

Hliníková extrudovaná lamela s okienkami (zakryté priehľadným plastom), krycia výška 77 mm, max. šírka 5 m

(možnosť kombinácie s akoukoľvek farbou alebo imitáciou dreva, príp. vetracou lamelou )

Vetracia lamela

Hliníková extrudovaná lamela s vetracími okienkami, krycia výška 77 mm, max. šírka 5 m

(možnosť nástreku RAL farbou)

Farby

Ovládanie

Ručné ovládanie

Rolovacie garážové brány môžu byť napr. v prípade nedostupnosti elektrickej siete priamo manuálne ovládané ťahaním za madlá umiestnené zvyčajne na koncovom profile. O automatické navíjanie rolety do krycieho boxu sa stará tzv. kompenzačná hriadeľová pružina.

 

Ovládanie pomocou elektrického pohonu

Ovládanie rolovacích garážových brán pomocou elektrického pohonu zabezpečuje najvyššiu mieru pohodlia bez námahy spojenej s manuálnou obsluhou. Plynulý chod elektrického ovládania zvyšuje životnosť samotného výrobku. Pre prípad dočasného výpadku elektrickej siete môžu byť brány vybavené elektrickým pohonom s manuálnou prevodovkou, ktorá je núdzovo ovládaná pomocou odnímateľnej kľuky – tzv. NHK. Alternatívou k manuálnemu núdzovému ovládaniu brán je rozšírenie o batériový záložný zdroj UPS. Riadenie elektrického pohonu je štandardne riešené individuálne pomocou dvojpolohového roletového spínača.

Rádiové riadenie

S modernou značkovou riadiacou jednotkou s integrovaným prijímačom môžete Vaše brány ovládať kedykoľvek a za akéhokoľvek počasia z pohodlia vášho vozidla pomocou kompaktného diaľkového ovládača. Vďaka programovateľnej riadiacej jednotke môže byť automaticky ovládané tiež samotné osvetlenie garáže, čo ďalej zvyšuje komfort pri parkovaní vozidla v nočných hodinách. Pri plne automatizovanom riadení sú garážové rolovacie brány vybavené širokou škálou certifikovaných bezpečnostných prvkov zaisťujúcich bezpečnosť prevádzky a spĺňajú tak všetky štandardy európskych predpisov a noriem. Je to napríklad ochrana proti nájazdu výplne brány na prekážku, záchytné zariadenie proti nekontrolovanému odvinutie výplne brán, svetelná či zvuková signalizácia chodu brány, a pod.

Pre maximálny komfort odporúčame pokročilý systém riadenia rolovacích garážových brán pomocou prídavného GSM modulu. Ovládanie brán tu funguje na princípe jednoduchého prezvonenia telefónneho čísla GSM modulu Vaším osobným mobilným telefónom, pričom vlastná prevádzka je úplne bezplatná. Tento spôsob riadenia nie je nijako obmedzený či ovplyvnený dosahom bežného rádiového signálu a je dostupný z akéhokoľvek miesta s pokrytím mobilnej siete GSM. Pomocou jednoducho formátovaných krátkych textových správ SMS možno ľahko spravovať zoznam oprávnených telefónnych čísel. Odpadajú tak prípadné problémy so stratou diaľkových ovládačov, nutná výmena batérií, a pod.

KALKULÁCIA

Vzhľadom k tomu, že každú zákazku na naše výrobky riešime individuálne (podľa zadaných rozmerov, farieb,voliteľného príslušenstva a pod.) Vás prosíme o vyplnenie polí označených (*). Na základe Vami zadaných údajov Vám bude vypracovaná cenová kalkulácia presne na mieru.