Výsuvné markízy

Výsuvné markízy patria medzi najpoužívanejšie systémy vonkajšieho tienenia. Pre svoju jednoduchosť a spoľahlivosť sa využívajú tak v súkromnej, ako aj komerčnej sfére. Výsuvné markízy sa vyrábajú individuálne na mieru. Celý systém je možné doplniť o automatické ovládanie alebo pridať vonkajšie senzory, čím sa dosiahne maximálny komfort tienenia a ochrany markízy pred poškodením. Markízy sú praktickým a dekoratívnym doplnkom terás rodinných domov, logií a balkónov bytových domov, alebo reštauračných či hotelových komplexov a ich záhradných posedení. Vďaka možnosti výberu zo širokého sortimentu typov sa prispôsobujú nárokom zákazníka a aj požiadavkám na zabudovanie.

Ovládanie:
Markízu môžete ovládať ručne pomocou kľuky, motoricky, alebo aj oboma možnosťami. K motoricky ovládanej markíze si ako doplnok môžete doobjednať čidlá, ktoré chránia markízy pred poškodením alebo riadia systém v závislosti od počasia.

Textílie:
Výber látky Vašej markízy je z hľadiska estetiky najdôležitejším momentom. Pomocou vzorkovníka sa rozhodnete aký vzor, alebo odtieň bude mať Vaša látka. Konečný výber vzoru odporúčame zvoliť pri osobnom stretnutí.

Popri estetike majú použité textilné materiály veľmi dôležité technické vlastnosti:

 • Vode odolnosť
  Použité látky udržia najmenej 325 mm vodného stĺpca bez presakovania. To znamená, že látka až do výšky 32 cm nahromadenej vody odoláva presakovaniu.
 • Odpudzovanie prachu
  Tkanina je impregnovaná, vďaka čomu na nej usadený prach dažďová voda ľahko zmyje.
 • Ochrana
  Textílie disponujú proti plesňovou ochranou.
 • UV-filter
  Počas užívania budete cítiť, že medzi tieňom a tieňom je rozdiel. Látky našich markíz zodpovedajú najprísnejším kritériám dnešnej doby ohľadom UV ochrany.

Farba konštrukcie:
Konštrukcia markízy je v základnom prevedení vo farbe bielej alebo za príplatok podľa Vášho ľubovoľného výberu z farebnej škály viac ako 2000 farieb podľa vzorkovníka RAL.

Príslušenstvo

Typy výsuvných markíz

Výsuvné klasické markízy patria vďaka svojej cenovej nenáročnosti medzi najpredávanejší typ výsuvným markíz. Vysoko kvalitné a pevné spracovanie komponentov zaručuje vysokú stabilitu konštrukcie a tým prispieva k dlhej životnosti markízy. Veľký výsuv aj maximálna šírka predurčuje túto markízu k využitiu na terasách, záhradných altánkoch, ale nachádza uplatnenie aj pri prestrešeniach posedení pri reštauráciách. Konštrukciu markízy tvoria dve bočné konzoly, medzi ktorými je uchytený valec z pozinkovanej ocele pre navíjanie látky. Na týchto konzolách sú pripevnené predpružené ramená, ktoré zabezpečujú pohyb látky. Nižšia cena je dosiahnutá vďaka skutočnosti, že látka sa navíja na hriadeľ, pričom nábal látky nie je krytý kazetou. Toto krytie je možné nahradiť krycou strieškou v prípade, že markíza nie je inštalovaná pod strechu či balkón. Ovládanie markízy je štandardne dodávané v dvoch prevedeniach – ručne pomocou kľuky alebo elektropohonom Somfy, ktorý je možné doplniť o senzory slúžiace na ochranu markízy pred rozmarmi počasia.

Výsuvné kazetové markízy umožňujú vďaka svojmu konštrukčnému riešeniu predĺžiť životnosť markízy a sú vhodné do miest, kde by odkrytá konštrukcia pôsobila rušivo. Vysoko kvalitné a pevné spracovanie je doplnené o elegantnú hliníkovú kazetu, do ktorej sa navíja látka. Predný profil takejto markízy sa pri úplnom stiahnutí spojí s hliníkovou kazetou upevnenou na stene a tým uzatvorí všetky súčasti markízy vo vnútri. Takto uzatvorená látka a ostatné komponenty sú chránené pred externými vplyvmi a kazeta tak plní okrem estetickej aj ochrannú funkciu. Ovládanie markízy je voliteľné v dvoch prevedeniach – ručne pomocou kľuky alebo elektropohonom Somfy – ktorý je možné doplniť o senzory slúžiace na ochranu markízy pred rozmarmi počasia.

Výsuvné polokazetové markízy sú svojim elegantným vzhľadom dokonalým doplnkom exteriéru každého objektu. Ich konštrukčné riešenie predstavuje kompromis medzi klasickou markízou a kazetovou markízou. Optimálna pevnosť konštrukcie je dosiahnutá integrovanou strieškou, ktorá pri zatiahnutí markízy slúži ako ochrana látky a mechanických častí od nečistôt a nepriaznivých vplyvov vonkajšieho prostredia. Montáž markízy je časove nenáročná, vďaky systému kotvenia na konzoly. Ovládanie môže mať opäť dve varianty – ručnou prevodovkou s kľukou alebo elektropohonom.

Markízy s výsuvným predným volánom. Jedná sa o typ výsuvnej markízy, ktorá umožňuje vysunutie samotnej markízy v horizontálnom smere a zároveň výsuvného predného volánu vo vertikálnom smere. Vďaka tomu umožňuje zatienenie pri zapadajúcom slnku, či v prípade potreby dokonalého súkromia. Dĺžka výsuvu látky vo vertikálnom smere je možná maximálne v dĺžke 1400 mm. Výsuvný volán je možné ovládať nezávisle na ovládaní markízy.

KALKULÁCIA

Vzhľadom k tomu, že každú zákazku na naše výrobky riešime individuálne (podľa zadaných rozmerov, farieb,voliteľného príslušenstva a pod.) Vás prosíme o vyplnenie polí označených (*). Na základe Vami zadaných údajov Vám bude vypracovaná cenová kalkulácia presne na mieru.