Markízy na zimné záhrady

Markízy pre zimné záhrady sú špecifickým typom markíz, ktoré vďaka svojmu jedinečnému konštrukčnému riešeniu umožňujú vodorovnú aj šikmú montáž na zimné záhrady, presklené strechy, strešné okná a podobne. Kĺbové ramená sú pri tomto type markíz nahradené vodiacimi lištami, vďaka čomu poskytujú riešenie aj pre veľkometrážne prevedenie. Ovládanie takejto markízy je možné iba pomocou elektrického pohonu. Látka sa navíja do kazety, ktorá v uzatvorenom stave dokonale chráni látku a ostatné diely konštrukcie pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Látka je vedená vo vodiacich lištách, ktoré zabezpečujú jej dokonalé napnutie. Pri väčšom výsuve ako 3 m je markíza vybavená priečnou vzperou, ktorá zabezpečuje spevnenie konštrukcie a podoprenie vysúvanej látky. Od šírky markízy 5 m sa používajú 3 vodiace lišty, aby sa zabezpečila dokonalá stabilita a funkčnosť markízy.

Ovládanie:
Markízu môžete ovládať ručne – kľukou, motoricky, alebo aj oboma možnosťami. K motoricky ovládanej markíze si ako doplnok môžete doobjednať čidlá, ktoré chránia markízy pred poškodením alebo riadia systém v závislosti od počasia.

Textílie:
Výber látky Vašej markízi je z hľadiska estetiky najdôležitejším momentom. Pomocou vzorkovníka sa rozhodnete aký vzor, alebo odtieň bude mať Vaša látka. Konečný výber vzoru odporúčame zvoliť pri osobnom stretnutí.

Popri estetike majú použité textilné materiály veľmi dôležité technické vlastnosti:

 • Vode odolnosť
  Použité látky udržia najmenej 325 mm vodného stĺpca bez presakovania. To znamená, že látka až do výšky 32 cm nahromadenej vody odoláva presakovaniu.
 • Odpudzovanie prachu
  Tkanina je impregnovaná, vďaka čomu na nej usadený prach dažďová voda ľahko zmyje.
 • Ochrana
  Textílie disponujú proti plesňovou ochranou.
 • UV-filter
  Počas užívania budete cítiť, že medzi tieňom a tieňom je rozdiel. Látky našich markíz zodpovedajú najprísnejším kritériám dnešnej doby ohľadom UV ochrany.

Farba konštrukcie:
Konštrukcia markízy je v základnom prevedení vo farbe bielej alebo za príplatok podľa Vášho ľubovoľného výberu z farebnej škály podľa vzorkovníka RAL.

Príslušenstvo

KALKULÁCIA

Vzhľadom k tomu, že každú zákazku na naše výrobky riešime individuálne (podľa zadaných rozmerov, farieb,voliteľného príslušenstva a pod.) Vás prosíme o vyplnenie polí označených (*). Na základe Vami zadaných údajov Vám bude vypracovaná cenová kalkulácia presne na mieru.