Presklenia

Rámový systém presklenia

Presklenie loggií a balkónov systémom COPAL sa vyrába z povrchovo upravených hliníkových profilov. Ako výplň posuvných krídiel môže byť použité sklo alebo polykarbonátová platňa. Konštrukčné riešenie pozostáva z horizontálnych horných a spodných vodiacich hliníkových profilov v ktorých sa pohybuje krídlo pomocou antikorových pojazdových koliesok, ktoré sú ukryté v ráme posuvného panelu, vďaka čomu sa ľahko pohybujú a nevyžadujú údržbu. Ovládanie je zabezpečené pomocou hliníkového madla pripevneného k rámu krídla. Na bokoch je konštrukcia uzavretá vertikálnami uzatváracími hliníkovými profilmi v tvare písmena U. Izolovanie krídel je zabezpečené pomocou štetinkového tesnenia. Na požiadanie je možné namontovať zámky a poistné zarážky proti vysadeniu, ktoré sú ukryté v ráme posuvných krídel. Medzi najvýznamnejšie plusy tohto typu presklenia patrí to, že má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka čomu Vám môže priniesť nemalé úspory na energiách. Zároveň chráni Vás aj Váš majetok pred vplyvmi počasia, ale aj pred nežiaducimi návštevníkmi. Ďalšou z radu výhod je možnosť celoročného využívania preskleného priestoru a samozrejme zníženie hlučnosti, čo v prípade blízkosti rušnej ulice, určite ocení každý.

Pevný vodiaci rám pozostáva z horných a spodných horizontálnych vodiacich profilov, horných tolerančných profilov a vertikálnych uzatváracích hliníkových profilov. Na vykrytie väčších odchýlok od horizontálnej roviny sa horné vodiace profily vkladajú do tolerančných profilov tvaru obráteného „U“. Spodné horizontálne profily sú vyspádované a odvodnené drenážnymi otvormi. Vertikálne profily majú tvar „U“. Pohľadová šírka profilov (zvonku) je 25 mm.

Pohyblivé (posuvné) panely sú lemované horizontálnymi a vertikálnymi profilmi. Do rámu je vložená výplň – sklo alebo polykarbonátová platňa. Pohľadová šírka profilov (zvonku) je 40 a 55 mm. Súčasťou posuvných panelov sú pojazdové kolieska, poistky proti vysadeniu z vodiaceho profilu, rukoväte, prípadne rukoväte so zámkami.

Pojazdové kolieska tvoria antikorové, bezúdržbové kolieska, uložené v teflónovom puzdre, skryté v rámoch posuvných panelov, hladko sa pohybujúce po vodiacich – koľajničkových profiloch.

Poistky proti vysadeniu skryté v rámoch posuvných panelov znemožňujú náhodné alebo násilné vysadenie panelov z vodiacich profilov.

Hliníkové rukoväte priskrutkované k rámu posuvného panelu, umiestneného najbližšie k uzatváranému priestoru, umožňujú pohodlnú manipuláciu s posuvnými panelmi. Dodávajú sa rukoväte (madlá):

  • jednoduché (približne tvar „U“)
  • so vzperou (zaistenie len zvnútra)
  • s jednoduchým zamykaním (zaistenie len zvnútra)
  • s cylindrickou zámkou (FAB)

Tesnenie proti prefukovaniu a kmitaniu panelov je zo špeciálnych štetiniek. Vťahuje sa do drážok po obvode posuvných panelov i do vertikálnych (uzatváracích) profilov.

Dômyselný detail – „nos“ je drážka na vertikálnych profiloch posuvných panelov. „Nosy“ pri zasúvaní zapadnú do seba, pričom jeden panel vlečie druhý a po úplnom uzavretí výplň vytvorí pomerne tuhú plochu.

Povrchové úpravy a farebnosť:

Vzhľad výplní posuvných alebo fixných panelov je závislý od použitej výplne. Hliníkové konštrukcie sa štandardne dodávajú v prírodnej hliníkovej farbe – eloxované alebo v bielej farbe (RAL 9010) – komaxitované (vypaľovaný lak). Je možné dodať akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL.

Bezrámový systém presklenia

Zasklievací systém IVETA predstavuje bezrámový systém presklenia loggií a balkónov z bezpečnostného tvrdeného skla a hliníkových profilov. Svojou elegantnosťou a praktickosťou prináša nové možnosti využitia balkónov alebo loggií. Je vhodný pre použitie pri zatepľovaní objektov a pri ochrane užívateľov bytov alebo kancelárií proti pôsobeniu hluku, prašnosti, exhalácií, násilnému vniknutiu a pod. Použitie systému je vhodné pre loggie rovné, rohové, jednostranné či obojstranné čiastočne predsunuté

FUNKČNÝ PRINCÍP:
Bezrámové zasklievanie je vyhotovené dielcami z bezpečnostného skla hrúbky 6 mm a šírky asi 600 mm. Sklené diely sa posúvajú v koľajnicovom vedení k bočnej stene loggie, kde sa otočia o 90° a zaistia. Tento spôsob posúvania a otáčania skiel umožňuje ich ľahké a bezpečné umývanie z vonkajšej i vnútornej strany. Otvorenie loggie môže byť čiastočné alebo úplné. Diely môžu byť odsúvané na ľavú alebo pravú stranu, v prípade potreby na obe.

Horná a spodná koľajnicová lišta sú vyrobené z hliníka, ktorý zaručuje nízku hmotnosť a vysokú odolnosť konštrukcie. Jeho použitím sa tiež predchádza hrdzaveniu a inému znehodnocovaniu materiálu. Spodná lišta je pripevnená o zábradlie balkóna a horná o strop. Lišty zabezpečujú pohyb jednotlivých skiel v prípade otvárania alebo zatvárania balkóna, pevné držanie skiel (čím zabraňujú násilnému vniknutiu) a usmerňujú vytáčanie skiel o 90° pri bočnej stene balkóna (pomocou tzv. výhybky na konci hornej lišty).

Sklo používané v tomto systéme je veľmi pružné a odolné voči tlaku. Odoláva silným vetrom aj úderom. Spĺňa všetky bezpečnostné normy. Horné a dolné hrany skiel sú osadené v hliníkových profiloch. Bočné hrany skiel sú zabrúsené a nie sú rámované. Prípadné nerovnosti bočných stien sú na krajných sklách vyrovnané profilovou gumou.

PREDNOSTI SYSTÉMU IVETA:

  • podstatné obmedzenie pôsobenia hluku, prachu, exhalácií
  • zníženie tepelných strát a tým dosiahnutie úspor na vykurovaní
  • zaručená bezpečnosť pri použití bezpečnostného skla
  • zasklenie neruší architektonické prvky budovy a nemení jej vonkajší vzhľad
  • predĺženie ročnej doby používania loggie

KALKULÁCIA

Vzhľadom k tomu, že každú zákazku na naše výrobky riešime individuálne (podľa zadaných rozmerov, farieb,voliteľného príslušenstva a pod.) Vás prosíme o vyplnenie polí označených (*). Na základe Vami zadaných údajov Vám bude vypracovaná cenová kalkulácia presne na mieru.