Vonkajšie rolety

Úspora peňazí, viac súkromia a lepší spánok

Je veľa dobrých dôvodov, prečo vonkajšie rolety inštalovať na objekty. Okrem toho, že zatieňujú interiér a tým pádom ho chránia pred škodlivými vplyvmi slnečných lúčov, zároveň v letných mesiacoch pomáhajú udržať chladnejšiu klímu vo Vašom príbytku. Chránia aj Vaše okná a dvere, tak pred nepozvanými návštevníkmi, či mechanickým poškodením, ako aj pred rozmarmi počasia, ako silný vietor, búrka, krupobitie a pod. Ďalším významným dôvodom, ktorý treba brať do úvahy, sú tepelno-izolačné vlastnosti roliet, ktoré vďaka zatepleným lamelám znižujú tepelné úniky cez okná a dvere, ktoré sú z hľadiska tepelných strát najcitlivejšími časťami domu. Rolety zároveň významne znižujú hlučnosť, čo v prípade blízkosti rušnej ulice, určite ocení každý. Rolety Vám umožnia tráviť príjemné chvíle s pocitom bezpečia bez rušivých okolitých vplyvov v teple domova.

Možnosti inštalácie

Priznané prevedenie s viditeľným boxom

Vonkajšie rolety s viditeľným boxom sú vhodné pre každú budovu. Inštalácia boxu totiž nevyžaduje úpravy okna, murárske práce ani novú fasádu. Box je vyrobený z hliníku.

Podomietkové prevedenie s omietnuteľným boxom

Vonkajšie rolety pre zaomietnutie sú ideálnym riešením pre novostavby a rekonštrukcie. Roletový box sa zaomieta pod omietku, preto s ním musíte počítať už v stavebných plánoch. Na veľkosť montážneho miesta je ale roleta nenáročná. Box nad okenným otvorom môžete zakryť zatepľovacím systémom alebo omietkou.

Podomietkové prevedenie s montážou do prekladu

novostavieb si môžete dopriať luxus čistej inštalácie roliet. Pokiaľ máte napr. roletový preklad HELUZ zapustený priamo do muriva, to znamená, že fasáda skrýva nielen box, ale aj vodiace lišty, naše rolety do nej jednoducho nainštalujeme a nebudú rušiť vzhľad domu.

Typy lamiel

Lamela BP41R
Maximálna šírka: 2800 mm
Maximálna plocha: 6,5 m2

Lamela BP42R
Maximálna šírka: 3800 mm
Maximálna plocha: 8 m2

Lamela BP55RS
Maximálna šírka: 3500 mm
Maximálna plocha: 8 m2

Farby

Ovládanie

Ručné ovládanie pre priznané prevedenie s viditeľným boxom

Popruhový naviják
Popruhový naviják je najbežnejší spôsob ručného ovládania roliet do maximálnej plochy 3 m2.

Šnúrový naviják
Šnúrový naviják je najbežnejší spôsob ručného ovládania roliet do plochy nad 3m2.

Kľuka s prevodovkou
Kľuka s prevodovkou umožňuje mechanické ovládanie roliet väčších rozmerov.

Ovládanie pomocou pohonu pre priznané prevedenie s viditeľným boxom aj podomietkové prevedenie

Trubkové pohony
– s mechanickými koncovými spínačmi
– elektronické pohony
– pohony so vstavaným prijímačom
– pohony s núdzovou kľukou

Spínače a prepínače
Najjednoduchší spôsob ovládania elektropohonu rolety je smerový spínač.

Prenosné diaľkové ovládače Somfy
Diaľkové ovládače Somfy sú ponúkané v rôznych designových prevedeniach tak, aby vzhľad ovládačov čo najlepšie zodpovedal prostrediu, v ktorom bude používaný. Taktiež rozsah funkcií je voliteľný podľa typu ovládača. Od jednokanálového modelu až po viac kanálový ovládač.

Príslušenstvo

KALKULÁCIA

Vzhľadom k tomu, že každú zákazku na naše výrobky riešime individuálne (podľa zadaných rozmerov, farieb,voliteľného príslušenstva a pod.) Vás prosíme o vyplnenie polí označených (*). Na základe Vami zadaných údajov Vám bude vypracovaná cenová kalkulácia presne na mieru.